Ľubica, 23

Číslo profilu 9019513
Datum registrace 2022 December
Aktualizován 2023-06-06
Jméno Ľubica
Země Czech Republic
Město Sokolov
Orientace Lesbičky
Věk 23
Znamení zvěrokruhu Panna
Výška 189 cm
Váha 54 kg
Barva vlasů Červený
Barva očí Modrý
Kouření Občas
Alkohol Ano
Oblíbené země Kapverdské ostrovy Nederland Mexiko Bulharsko
Tags hledám setkat datování jak se seznámit přes seznamku porozumění flirt kluci divadlo nejlepší seznamovací agentura lihoviny

Tuto zprávu poskytl uživatel Ľubica Sokolov 2023-06-07 03:13:06

Přijďte na Večer tříkrálový. Praha 10 v dubnu oznámila nelegální provozování hazardu v Malešicích. Na základě tohoto podnětu potom Celní správa odvezla z heren, na které městská část upozornila, celkem 17 herních automatů.

V souč V exkluzivním rozhovoru pro metropolitní čtrnáctideník Naše Praha český prezident Miloš Zeman vzpomíná na svá studentská léta i oblíbená místa, komentuje současnost a tipuje vývoj v Praze. Může z pozi Podle silných reakcí čtenářů Naší Prahy jej vnímáte citlivě: Proč nejsou radnice a správci zeleně schopni trávu kosit pe Pražský magistrát začal O den později - Ve čtvrtek 8.

S Naší Prahou můžete na tuto akci vyhrát volné vstupy. Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v noci ze čtvrtka 8. V noci ze soboty Pro přepravu návštěvníků jsou zavedeny tyto zvláštní autobusové linky:. Hudbou, hlasy, pamětí i jinakostí. Tím vším ožije koncem června nádraží v Praze-Bubnech, které se od O víkendu skončila a dnes byla vylosována další soutěž časopisu, webu a FB Naše Praha, tentokrát o 3x2 vstupenky na divadelní představení Konkurz v divadle Rokoko.

Projektu, zaměřeného na nástrahy a nebezpečí, jimž mohou být děti vystaveny, se letos Dnes byla ukončena další soutěž časopisu, webu a FB Naše Praha, ve které mohlo pět výherců vyhrát po dvou registracích zdarma na 5km běh v rámci Běhu pro Paraple, který se koná Jedna z největších kulturních událostí Prahy — Pražská muzejní noc — letos počtrnácté nabídne nevšední zážitky z noční metropole.

Cibule tulipánů a narcisů z rušených výsadeb na letničkových záhonech budou pro občany již tradičně k dispozici zdarma v klubu důchodců na adrese Olšanská 7. Vchod zezadu se souběžné ulice Pitterovy Od června na farmářský trh na náměstí Jiřího z Poděbrad se objevily další české jahody. Už o tomto víkendu se v Dolní oblasti Vítkovice koná přehlídka špičkového jídla a pití pod širým nebem Garden Food Festival. Česká kina navštíví průměrně přes deset milionů diváků ročně.

Stále větší oblibu si získávají ta letní. Kam v Praze vyrazit na film pod širé nebe? Ulice Prahy včera roztančilo slavnostní zahájení druhého ročníku festivalu Praha Žije Hudbou!

Premiéru hry Zakázaná symfonie a fyzikální zákony překonávající vystoupení Slackshow na náměstí Václava Ha Lední medvědi nyní sídlí ve staré expozici, která je umístěna na jih, takže v létě je to pro medvědy spíš peklo, i když dostávají speciální zmrzliny a chladí se vodou. To teplo ale pandám vadit nebude. Do rozsáhlé opravy polyfunkčního domu Malý Koloredov se v červenci pustí město. V domě se nachází bytů a nebytové prostory. Opravy přinesou úspory energie.

Zastupitelé schválili v pondělí Je to první výrazný krok ke zpřístupnění krypty veřejnosti. Komfortní a cenově dostupné byty ve vila domech na hranici města a krajiny.

Rezidenční bydlení v blízkosti rekreační zóny Olešná, s prostornými lodžiemi v každém bytě s výhledy na beskydské panorama i Ve čtvrtek V historickém jádru Prahy se podařilo v těchto dnech objevit unikátní archeologický nález — bránu z poloviny V Praze 8 žije přes 3,5 tisíce dětí ve věku tři až pět let.

K dispozici mají 39 mateřských škol. Jejich počet se v září zaokrouhlí na rovných V Dolních Chabrech se totiž otevře nová mateřská škola Šest talentů hudební a divadelní scény představí v červnu tohoto roku průřez největšími hity posledního století za doprovodu živého orchestru. Třetí ročník galakoncertu Já půjdu dál se uskuteční v sob Praha 6 zve na další debatní cyklus s inspirativními lidmi.

Jednou měsíčně se v divadle Semafor představují dvě osobnosti žijící, pracující nebo jinak svázané s Prahou 6. Radnice prahy 8 podporuje své občany v boji proti hned několika negativním stavbám v severozápadní části Prahy 8. Jednou je výstavba Ekocentra s parkovištěm a 34 metrů vysokou rozhlednou v místě stáva Nechystáte se náhodou o víkendu na úklid?

Kdyby ano, tak se mohou hodit informace o umístění velkoobjemových kontejnerů. Piva 50 malých a mini českých pivovarů degustovaná výhradně ze skla, k tomu příležitostná várka světlého ležáku Vltavské ouško od nejoblíbenějšího pivovaru loňského ročníku festivalu, spousta skvělé m Z pětice malých gepardů se raduje Zoo Praha.

Mláďata se narodila v polovině května a mají se čile k světu. Jsou to tři samečci a dvě samičky. Návštěvníci se na ně mohou těšit v polovině srpna, kdy by V těsné blízkosti lesoparku ve Kbelích otevřelo hlavní město nové ekologické centrum Prales — Pražské lesní středisko.

To vyplní dosavadní mezeru v nabídce environmentálního vzdělávání především pro š Centrum Paraple pořádá na Vítkově Spoléhat na svou paměť nemusíte — valná většina těch nejznámějších totiž zamíří v neděli Výtěžek charitativní akce spojené se Spanil Klub Pohoda zde pro děti od 4 do 12 let připravil všestranné pohybové vyžití v jednom areálu s hřišti, Vila v ulici Na Petřinách č. Informoval o tom jeho zástupce Michal Donáth, o sejmutí památkové ochrany rozhodlo Ministerstv Málokterý atlet se může pyšnit tak obsáhlou medailovou sbírkou, jakou vlastní bývalý špičkový desetibojař a olympijský vítěz Roman Šebrle Po skončení aktivní sportovní kariéry však z televizní o Praha 10, aby splnila podmínky magistrátu, zadá vytvořit další, aktualizovanou analýzu dopravy.

Může být hotova za rok, až poté, po komunálních volbách na podzim , by se mohlo rozhodovat, co dál. Nabídne vystoupení předních skupin jako Sto zvířat, The Prostitutes, The I letos celopražský čtrnáctideník Naše Praha nabídne těsně před prázdninami čtenářům soutěž o zajímavé ceny.

Preferujete spíše pohyb ceny do fitka nebo kulturu a poznávání hradů? Letně vypotit se pr Baba - Rekonstrukce vodovodu, kanalizace a kompletní obnova povrchu čeká lokalitu mezi ulicemi Na Ostrohu a Fragnerova v městské části Praha 6.

Z důvodu rekonstrukce tramvajových zastávek dochází od středy V Praze je zhruba sedm tisíc neobydlených domů. Denně kolem nich projdou bez povšimnutí tisíce lidí. Zájem tyto domy vzbudí až ve chvíli, kdy se s nimi jejich majitelé rozhodnout něco dělat. Takový os Renata Hawaz nabízí jako jedna z mála v Česku a jediná v Praze unikátní metodu, díky které mizí přebytečné centimetry téměř samy.

Pokud se pro tento způsob hubnutí rozhodnete, v Praze můžete navštívit O nákupu nového babyboxu pro vinohradskou radnici rozhodli v pondělí Babybox nové generace bude podobně jako ten stávající umístěn u vchodu z Jugoslávské ulice, kde může V září loňského roku Městská část Praha 2 prodala svých osm obecních bytů v aukcích, o které byl enormní zájem.

Za organizátora aukcí byl formou veřejné zakázky vybrán koncesovaný dražebník BFT Manage Příští pátek V neděli Přijďte ho oslavit na Střelecký ostrov, kde vám po roce opět zahraje kapela Jelen. Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo poskytnutí účelové investiční dotace ve výši korun městské části Praha 2.

V rámci pilotního projektu konceptu Smart Cities zde vyrostou tři dobíje Sérii deseti čtvrtečních večerů odst Vylosovali jsme další soutěž, která proběhla v časopise, na webu a FB Naše Praha, tentokrát o deset vstupenek na písničkový koncertní program Divadla Semafor, který se bude konat Býval novinář v regionálním tisku. Ale bylo na něm vidět, že se v této roli prostě tak nějak necítí.

Pak přesedlal na grafiku, a hlavně se z něho postupem času stal hudebník. SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm, z. Trojanovice Trojanovice team Turistická chalupa - již nebudou provozovat!!! Turistické informační centrum Turistické informační centrum Frenštát p.

Cyklistický klub Frenštát p. Kino, Frenštát p. Kdy: 2 týdny dnes zítra o víkendu týden měsíc bez omezení včetně minulých pouze minulé podle od a do. Datum od:. Datum do:. Typ akce: Ostatní. USA, dabing, rodinný fantasy muzikál, přístupný bez omezení, délka minut, cena ,- Kč děti a ,- Kč dospělí , premiéra, Falcon Filmová adaptace tradičního pohádkového příběhu o krásné, inteligentní a nezávislé dívce, kterou uvězní děsivé zvíře a ona si najde cestu k jeho srdci.

Typ akce: Kino , Přístupný bez omezení. Hlavou se mi točí, abych náhodou Katku nepošlapala, což se jako naschvál v té chvíli samozřejmě stane. Zřejmě je ale zvyklá - s radostí v hlase mě totiž uklidňuje, že to není nic neobvyklého, že se nemáme čeho bát. Jako tříhlavý had pak zatáčíme uvnitř kavárny, abychom se dostali k volnému místu. Po levé straně nahmatávám zeď, pravou rukou stále držím rameno před sebou a zezadu mi na paty neustále šlape můj společník, který nestačí tempu, jež jsme nasadily.

Nakonec ale bez klopýtání a rozčilování se, že mi neomaleně vyzul boty, přicházíme v naprosté tmě ke stolku. Poprvé cítím strach, že jsem sama a nevím kde. Vzápětí mi Katka pomáhá nahmatat židli a odsunout ji. Hlavou mi bleskne myšlenka, že je ta židle nakřivo. Záhy zjišťuji, že jsem si ke stolku sedla šejdrem. Zdá se, že z naší dvojice jsem neohrabanější, jelikož můj partner to zvládl levou zadní. Kateřina nás opouští a záhy k nám přichází kavárnice Kristýna. A co byste si dali?

Já raději volím vodu, jelikož jsem schopná se polít, i když vidím. Do rukou jí pak každý za svůj nápoj vkládáme jeden ze čtyř žetonů, které jsme dostali před vstupem. O chvilku později už usrkáváme z hrnku vodu. Jako by se nám zbystřily ostatní smysly. Jeden se soustředíme na tvar hrnku a stoly, další zase na hluk všude kolem, který se zdá být silnější než obvykle. To je zvláštní - tohle štěbetání lidí totiž nebylo slyšet ani v předsíňce kavárny. Pocity strachu z neznámého se při sezení mění v klid.

Je rozhodně osvobozující pro změnu neutíkat očima k okolí a necítit v kapse vibrující mobil, který bych měla v běžné kavárně v jednom kuse v ruce, abych všem co nejdříve odepsala. Po půlhodině konverzace jsme připraveni zase odejít.

To ovšem znamená zavolat si číšnici. Zakřičet do prostoru »Kristýnko! Po pěti minutách odhodlávání, kdy už jsem si byla sama sobě pro smích, se to ale povede a Kristýnka nám přivolává průvodkyni. Opět vytváříme hada a vracíme se zpět už se smíchem na světlo. Domů pak odcházíme nejen s hrnečky. Mnohem větší upomínkou je nám silný pocit, který lze slovy jen těžko popsat. To se zkrátka musí zažít.

Důležité informace, pokud se chystáte do kavárny: Vstupné činí korun. V této ceně je kromě konzumace zahrnut i hrneček se světluščím logem a přívěsek svítící ve tmě s motivem Světlušky. Kavárna je otevřena denně od 5. Titulní strana. Zvědavé davy a srdceryvná setkání. Do osvobozeného Chersonu přijel první vlak z Kyjeva. Nejezděte na hranice po vlastní ose, říká Jiří Hilgart. Jaká pomoc Ukrajině má skutečně…. Před válkou na Ukrajině prchají statisíce lidí.

Kde a čím jim v Praze můžete pomoci? Na Jesenicku se z balkonu rodinného domu zřítil muž: Zraněný čekal na pomoc do dalšího dne.

Během Zprávy o stavu Unie je jeden člen amerického kabinetu umístěn na neznámou lokaci a v případě národní katastrofy se stane prezidentem. Odhodlaná matka chce odstranit z pornostránek fotky svojí dcery a pustí se do drsného online tažení proti bezohlednému zakladateli webu, který intimní fotky zneužívá.

Animovaný seriál inspirovaný oblíbeným britským humoristickým seriálem o naivně sobeckém dítěti panu Beanovi. Pan Bean žije ve svém bytě spokojeným životem, stará se o svého…. Skupina dvacetiletých podvodníků se dostane k dodávce plné zlatých cihel. Stává se z něj úspěšný podnikatel a společně žijí správný život, ale jejich americká idyla netrvá dlouho.

Merry se k překvapení rodičů stává zarputilou aktivistkou, bojující proti vietnamské válce. Poté, co se zapojí do příprav a realizace bombového atentátu, uprchne z domova. Švéd je v jediném okamžiku je vytržen ze svého snu.

Věnuje všechnu svou energii nalezení dcery a záchraně rodiny. To, co ale objeví, jím otřese. Strhující film je natočen podle románu Phillipa Rotha. Hlavním důvodem je, že potřebují ušetřit peníze, aby mohli pro Jamese, který je v kómatu, zaplatit zdravotní péči. A dům Amityville jim po všech stránkách vyhovuje. Navíc James se začne zázračně uzdravovat. Bohužel to je pro ně poslední dobrá zpráva. V domě se začnou dít další nadpřirozené jevy, a ty už nejsou tak radostné.

Spíše děsivé. Bella zjišťuje, že žijí v nechvalně známém domě Amityville, o kterém se už několik desetiletí vypráví děsivé a krvavé historky. Nyní se potvrzuje, že to nejsou pouhé legendy. Boj o přežití v domě plném zla právě začíná. Čas jejich sblížení je však limitován právě a pouze jen na těchto pár dnů na poklidném francouzském pobřeží. Po nich přichází čas odloučení s nejistotou možného příštího setkání.

John odjíždí do východní Afriky na nebezpečnou misi namířenou proti islamistickým teroristům. Danielle vyplouvá na výzkumné lodi opačným směrem a připravuje se na riskantní sestup na dno Grónského moře. Sever země okupuje Japonsko, které je ve válce s Čínou. Do této hrůzy je zasazen příběh mladého francouzského vojáka Roberta Tassena.

V březnu roku jako jediný přežil masakr, při kterém zemřel i jeho bratr s manželkou. Podaří se mu uniknout a ve vietnamském pralese ho zcela vyčerpaného a zraněného najde malá holčička a místní lidé mu poskytnou pomoc.

Robert se z toho dostane a pak se vydá na další cestu. Přesto jednotlivci i celé rodiny hledali jakoukoliv skulinu vedoucí do svobodného světa. Napínavý příběh o vzdoru a touze po svobodě byl natočen podle skutečných událostí. Je věnován dvěma rodinám a jejich pokusu o překonání železné opony s podomácku vyrobeným horkovzdušným balónem.

Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé vesničce. Rázovitý starosta nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem, který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s ženskejma definitivně skončil.

Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Přesto, že otec celou rodinu týral, postaví se všichni proti Adamovi a ten je odsouzen na dvanáct let za vraždu. Ve vězení se pak dozvídá, že jeho osudová láska Valerie si den po nešťastné události vzala život. Po osmi letech je předčasně propuštěn a vydává se navštívit její matku, aby získal vysvětlení, proč nevypovídala u soudu pravdu. Nachází u ní podivnou fotografii Valerie, která odstartuje jeho cestu za hledáním odpovědí a následně i nalezením odpuštění.

Doma jej používají jako otloukánka, který není schopný žádné práce. A právě on v lese potkal princeznu Kristin, která je na útěku ze svého rodného hradu.

Kristin je tvrdohlavá, nevěří na báchorky o Králi trollů, který má zálusk na princezny, a hlavně si ani náhodou nechce vzít namyšleného prince Frederika. Den před svými osmnáctými narozeninami tedy dává přednost cestě do neznáma. Bohužel zjistí, že ty povídačky o trollech jsou pravdivé. Král vyhlásí pátrání a slíbí její ruku a půl království tomu, kdo jí najde.

Bratři neváhají a vyrážejí na výpravu. Ti starší, aby pro rodinu získali novou střechu nad hlavou a ten nejmladší by rád ještě i tu její ruku. Cesta za živou vodou Fantasy pohádka, Norsko, 99 min, Režie: Mikkel Brænne Sandemose Hrají: Vebjørn Enger, Eili Harboe, Mads Sjøgård Pettersen Monopol do: Fantasy pohádka Cesta za živou vodou volně navazuje na předchozí úspěšný snímek Cesta za králem trollů, v němž jsme poprvé potkali dobrosrdečného Espena, jeho dva bratry, krásnou a odvážnou princeznu Kristin.

Statečného Espena nyní čeká ještě větší dobrodružství. Vydává se s princeznou totiž hledat bájný zámek Soria Moria, který je prý celý postaven z ryzího zlata. Zde se podle dávných pověstí ukrývá pramen zázračné živé vody a s její pomocí chce Espen zachránit život krále i královny i svých bratrů. Stejně jako předchozí příběh se Cesta za živou vodou z velké části se natáčela i u nás.

A také mají čtyři dcery. Dnešní doba Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní a náboženskou tolerancí. Přesto se Verneuilovi skoro pokaždé přinutí tyto změny chápat. A tak museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ.

První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Jedinou a poslední nadějí na opravdovou svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která potkala spořádaného katolíka. Jenže Co jsme komu zase udělali? Každý z nich k tomu má dobrý důvod. Ale co rodiče?

Ti udělají všechno pro to, aby jim mladí neodjeli někam na druhý konec světa. Nejlépe tak, že jim dokáží, že Francie je tou nejúžasnější zemí na světě. A to i přesto, že na ni Claude i Marie do této chvíle svorně s velkou chutí nadávali.

Pokračování úspěšné francouzské komedie. Jejich úkol se jim však od počátku nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta.

Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly. Celovečerní film o partě 4 lidí, kteří vlakem projedou trasu Ostrava Varšava Moskva Vladivostok. Train movie režiséra Petra Babince vede po Transsibiřské magistrále nejdelší železniční trati na světě a hlavní dopravní tepně Ruska. Na trhu objevil vzácnou gramodesku první album muzikanta Neila Youarta.

A od té chvíle touží po jediném: v naprostém tichu, klidu, samotě a domácí pohodě si vychutnat tento hudební klenot. Jenže se celý svět a snad i všichni jeho obyvatelé proti němu spiknou.

Ať už se jedná o návštěvu syna, bušení souseda, lomození uklízečky, vyzvánění telefonu nebo obvinění z nevěry ze strany manželky či příchod milenky. Michel musí nasadit do boje všechnu svou energii, lstivost i mazanost.

Jen proto, aby získal svou vytouženou hodinku klidu. To je psychothriller Delirium od producentů hororů Očista a Uteč. Jednou večer utápí smutek v baru v LA a seznámí se s drsně vyhlížejícím mužem Johnny Rayem, který mu nabídne, že se za dolarů o jeho nevlastního otce postará.

Pomstychtivý a opilý Harper souhlasí. Když se ráno s kocovinou probudí, zaklepe na dveře Johnny s přítelkyni Cherry. Oba jsou připraveni na cestu do Vegas, aby splnili dohodu.

Harperova namítání, že byl opilý a nevěděl, co dělá, pro Johnnyho nic neznamená. Jen vypadá v denním světle ještě děsivěji než v baru. Marcello zde dělí svůj čas mezi práci v skromném salónu pro psy a láskyplnou péči o dceru. Bohužel do jeho života zasahuje i neurvalý Simoncino, bývalý boxer a surovec, který terorizuje celé okolí.

Drobného a citlivého Marcella k němu poutá nejednoznačný a ponižující vztah. Ve snaze vrátit svému životu důstojnost naplánuje zoufalou pomstu a jeho akce vede k nečekanému výsledku. Na filmovém festivalu v Cannes získal představitel hlavní role Marcello Fonte cenu pro nejlepšího herce.

V minimalistické studii sledujeme rozpad těla, vztahu i mysli v působivém debutu Adama Sedláka. Roman je vrcholový cyklista, který se zotavuje ze zranění pomocí náročného cvičení a přísné životosprávy. Aby zlepšil svůj výkon, spí dokonce v kyslíkovém stanu, který si nechal postavit v ložnici. To ale těžce nese jeho žena, která už dlouho touží po dítěti. S každou další nocí v kyslíkovém stanu se jejich vztah proměňuje.

Podaří se jim v tomto klaustrofobním prostředí ještě znovu nadechnout? Jeho hlavní inspirací jsou krásné a mladé ženy. A jsou zásadními múzami nejen jeho tvorby, ale i života. Osudový vliv na něj mají ale jen dvě jeho sestra Gerti a Wally, pravděpodobně jeho jediná pravá láska, kterou zvěčnil ve svém slavném obraze Smrt a dívka.

Jeho provokativní erotická tvorba brzy vyvolá odezvu. Schieleho radikální malby sice pohoršovaly společnost, ale podobně odvážní umělci jako Gustav Klimt cítili jeho výjimečnost. Grafity s těmito slovy zaplavily celý Londýn a Clapton se stal díky své unikátní hře na kytaru národním hrdinou. Dodnes je jednou z největších ikon hudebního světa. Film Eric Clapton je naprosto věrohodný mimo jiné i tím, že je doplněn o vyprávění samotného kytaristy a jeho blízkých z historických i nově zaznamenaných rozhovorů.

Divákům se naskytne možnost nahlédnout do Ericova osobního archivu, ve kterém jsou videozáznamy z jeho nejlepších představení a ze zákulisí, domácí videa, soukromé fotografie a osobní zápisy z Ericova deníků. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob.

V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a samozvaný učitel Zeki Müller v komedii Fakjů pane učiteli.

A nyní je zpět. K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i nepříjemnosti: především vstávání a voprsklí studenti. Kariéra učitele mu připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Zeki navíc musí spolu s partou grázlíků z B odcestovat na výlet do Thajska. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia.

Přiměřené násilí na žácích mu nikdy nebylo cizí. Ale teď, v třetím díle filmové série, přichází okamžik pravdy. Goethovu gymnáziu ubývají studenti a hrozí mu zavření. Poradce pro volbu povolání oznámil Zekiho třídě, že po škole nemají nikde žádnou šanci a navíc je teď čekají testy, které mají prověřit jejich schopnost vůbec dojít k maturitě.

Mezi učiteli i studenty zavládne děsivá deprese. Pedagogové se bojí, že přijdou o práci. Studenti propadají zoufalství z toho, že dveře k lepší budoucnosti jsou pro ně definitivně zavřené. Do rukou se mu ale dostanou tři nevysvětlitelné případy a ve chvíli, kdy je začne řešit, se sám dostane do děsivé hororové smyčky. Baron se vrací se svým sluhou z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova dcera Katynka revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů.

Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni všichni, i učitel Voves a farář Fidelius. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí.

Film vznikl na motivy románu Miloše Urbana oceněného Magnesií Literou. Během zkoušky se prolnou jejich životy s osudy postav této divadelní hry. Hmyz je posledním celovečerním filmem světově uznávaného režiséra Jana Švankmajera. Hra Ze života hmyzu je misantropická hra. Můj scénář jen tuto misantropii prohlubuje, tak jako se prohlubuje podobnost člověka s hmyzem a této civilizace s mraveništěm. Také by se nemělo zapomínat na poselství Kafkovy Proměny, říká Jan Švankmajer.

Škoda, že dostane za parťáka zrovna Thea. Tenhle brýlatý, plachý a ustrašený kluk je totiž jeho pravý opak. Společně mají za úkol vysvobodit krásnou Mashu z rukou únosců a je jasné, že série katastrof a přešlapů na sebe nenechá dlouho čekat.

A záchranné operaci rozhodně nepomáhá Theova platonická láska k Mashe Hurvínek a kouzelné muzeum Animovaná komedie, ČR, Belgie, Rusko, , 85 min Režie: Martin Kotík, Inna Evlannikova Monopol do: Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu.

Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků.

A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil taťuldu, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek.

Co když se klíčová pasáž našich dějin odehrála úplně jinak, než se nám snaží namluvit učebnice dějepisu? Co když se Mistr Jan Hus v Kostnici ani neohřál, natož aby shořel? Co když měl Jan Žižka víc než jen jedno zdravé oko?

Animovaná komedie režiséra Pavla Koutského hravě boří skoro všechny mýty o husitské éře. Rodiče prodávají starou chatu a před předáním chaty novému majiteli se však matka rozhodne uspořádat poslední pořádnou rodinnou slezinu.

Zbytek příbuzenstva neprojevuje nadšení. Děda už je duchem nepřítomen, otec tyto akce odmítá, syn je věčně přiopilý a ironicky glosuje svět kolem sebe včetně rozpadajícího se vztahu s přítelkyní. Babička je specialistkou na upřímné dotazy. Dcera na chatu přibere svého německého přítele, který se jediný na rodinný výlet těší, protože neví, do čeho jde.

Neuvědomuje si ale, že pomyslný klid je jen klidem před bouří, která musí dříve či později přijít.

0 / 5